Tədqiqatın məqsədi - beynəlxalq audit kontekstində rəqəmsal dəyişikliyə uğurla uyğunlaşmaq üçün auditorlar tərəfindən istifadə olunan strategiyaların kompleks təhlilini təmin etməkdir.
Tədqiqatın metodologiyası - sistemli yanaşma, təhlil və müxtəlif tədqiqatçıların elmi əsərlərindəki nəzəri baxışların ümumiləşdirilməsindən ibarətdir.
Tədqiqatın tətbiqi əhəmiyyəti - Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal iqtisadiyyatda beynəlxalq auditin təşkili və inkişafı ilə bağlı aktual problemlərin həll olunmasında istifadə edilə bilər.
Tədqiqatın nəticələri - qlobal çağırışlar və ölkənin davamlı, sosial-iqtisadi inkişafının səviyyəsini nəzərə almaqla beynəlxalq auditin formalaşması ilə yanaşı, təklif və tövsiyələrin hazırlanmasından ibarətdir.
Tədqiqatın orijinallığı və elmi yeniliyi - tədqiqatda beynəlxalq auditin təşkilinin xarakterik xüsusiyyətlərinə dair müasir baxışlar formalaşdırılmış, müxtəlif alimlərin elm əsərlərində və mövcud qanunlardan bəhrələnməklə, həmin problemlər üzrə əsaslandırılmış ciddi mexanizmlər müəyyənləşdirilmiş və bunlara dair metodoloji üsullar verilmişdir.
Açar sözlər: texnoloji tərəqqi, kibertəhlükəsizlik, blokçeyn texnologiyası, böyük verilənlərin təhlili, standartlar.

ORGANIZATIONAL FEATURES OF INTERNATIONAL AUDIT IN THE DIGITAL ECONOMY
The purpose of the research is to provide a comprehensive analysis of the strategies used by auditors to successfully adapt to digital change in the context of international auditing.
The methodology of the research - consists of a systematic approach, analysis and generalization of theoretical views in the scientific works of various researchers.
The practical importance of the research - it can be used to solve current problems related to the organization and development of international audit in the digital economy in the Republic of Azerbaijan.
The results of the research - along with the formation of an international audit taking into account global problems and the level of sustainable socio-economic development of the country, it consists of preparing proposals and recommendations.
The originality and scientific novelty of the research - the study formed modern views on the features of organizing an international audit, using the scientific works of various scientists and current legislation, identified serious mechanisms based on these problems, and provided methodological techniques.